Óriási repedést fotózott a Marson az európai űrszonda
Új, nagyfelbontású képek készültek a Mars Aganippe Fossa nevű képződményéről, amik segíthetnek a jövőben megérteni, hogyan keletkezhetett.
Új, nagyfelbontású képek készültek a Mars Aganippe Fossa nevű képződményéről, amik segíthetnek a jövőben megérteni, hogyan keletkezhetett.
Helyenként a 3,7 km-t is elérheti annak a vízjégnek a vastagsága, melyet az egyenlítő közelében találtak a kutatók a Mars felszíne alatt.
Az Európai Űrügynökség egy YouTube-on közvetített élő videóval ünnepli, hogy 20 éve dolgozik a Mars Express űrszonda.
A Mars Express nevű űrszonda szerint olyan felhők képződtek a Mars felszínén, mint amilyenek a Földön jönnek létre. A különbség csak az, hogy előbbiek porból vannak.
A kutatók szerint a Deimos megértése szempontjából nagyon fontos az a videó, amit még februárban rögzített az Európai Űrügynökség űrszondája.
A Mars Express közel 20 éve vizsgálja a vörös bolygó felszínét, amihez ma más ősréginek számító technikát használ. De ezt is frissíteni kell, hogy a rendszer naprakész maradjon.
Az Európai Űrügynökség Mars Express nevű szondája még áprilisban készített képet a bolygó egyik kráteréről.
A Mars felszínén hatalmas árkokat találni, amelyek 1000 kilométer hosszan terülnek el egy vulkán körül. Ezekről készített felvételt az európai Mars Express műhold.
Tíz percen át kommunikált egymással az európai Mars Express és a kínai Tienven-1, ennek során tudományos adatokat is küldött egyik a másiknak.
Az Európai Űrügynökség (ESA) németországi központjának egyik tudósa is elkapta a koronavírust, ezért a szervezet úgy döntött, csak minimális személyzettel folytatják a munkákat. Ennek viszont ára van.
Még ezután derül ki, kuruttyolt-e a partján valami E.T.-féle béka.
A Naprendszer legnagyobb kanyonjáról, a Valles Marineris-ről készítette el az eddigi legrészletesebb felvételeket az Európai Űrügynökség (ESA) marskutató űrszondája, a Mars Express.